miłość

Miłość jako siła charakteru

Miłość i akceptowanie miłości innych to siła charakteru, która wykracza poza pojęcie miłości romantycznej czy intymnych związków. Osoby, które się nią cechują cenią sobie bliskie i serdeczne stosunki z innymi. Okazują miłość innym i równocześnie potrafią ją przyjmować. Ludzie, do których żywią głębokie uczucia, czują to samo w stosunku do nich.

“Bez miłości można rąbać drzewo, wypalać cegły, kuć żelazo. Lecz bez miłości nie można zbliżyć się do drugiego człowieka.”

Lew Tołstoj

Siły charakteru to pozytywne właściwości, którymi odznacza się każdy z nas i mają wpływ na nasze myśli, emocje i zachowanie. Przyczyniają się do naszego wzrostu i rozkwitu, przy czym ich wykorzystywanie nie przynosi negatywnych konsekwencji dla innych. Dysponujemy każdą z nich, lecz w różnym stopniu. Te o najwyższej wartości są naszymi siłami sygnaturowymi. Korzystanie z sił sygnaturowych na co dzień podnosi poziom naszej energii, wzmacnia poczucie własnej wartości i poprawia samopoczucie.

Więcej we wpisach: Poznaj swoje siły charakteru i
Siły sygnaturowe – jak z nich korzystać?.

Zdolność do kochania i bycia kochanym (miłość, ang. love)

  • osoby, które charakteryzuje wysoki poziom tej siły zwykle mają pozytywne relacje z innymi ludźmi oraz potrafią zachować zdrową równowagę między zależnością i autonomią; mają też wyższą samoocenę, mniejszą podatność na depresję i lepiej radzą sobie ze stresem
  • osoby z tą siłą sygnaturową mają często również takie siły jak: wdzięczność, dobroć, zapał i energia, nadzieja i optymizm, inteligencja społeczna
  • nadużywanie tej siły prowadzi do nawiązywania zbyt wielu powierzchownych i krótkich relacji, zaś zbyt słabe wykorzystanie do emocjonalnej izolacji; optimum to prawdziwe, ciepłe i odwzajemnione więzi z ludźmi
  • rozwijaj tę siłę poprzez spontaniczne okazywanie swoich uczuć w stosunku do osób, na których ci zależy, zarówno poprzez słowa jak i gesty (np. przytulanie, troskę, zainteresowanie)
  • wykorzystuj tę siłę na co dzień poprzez szczere i życzliwe skupienie się na rozmowie z innymi ludźmi – słuchając i patrząc w oczy.

Siły charakteru – test online po polsku

Zbadaj bezpłatnie swoje siły sygnaturowe – kliknij w poniższy przycisk lub link i przy rejestracji wybierz język polski.

Jeśli chcesz przedyskutować ze mną wynik testu, umów się na konsultację: zadzwoń +602 415864 lub napisz.