humor

Humor jako siła charakteru

Humor to siła charakteru związana z umiejętnością żartowania i skłonnością do zabawy. Osoby z wysokim poziomem tej siły lubią się śmiać i wywoływać uśmiech na twarzach innych. Starają się dostrzec pozytywną stronę każdej sytuacji.

„Humor jest najwspanialszą przyprawą w czasie uczty życia. Śmiej się ze swoich błędów, ale czerp z nich naukę, kpij ze swoich trosk, ale zdobywaj z nich siłę. Obracaj swoje trudności w żart, ale przemagaj je.”

Lucy Maud Montgomery

Siły charakteru to pozytywne właściwości, którymi odznacza się każdy z nas i mają wpływ na nasze myśli, emocje i zachowanie. Przyczyniają się do naszego wzrostu i rozkwitu, przy czym ich wykorzystywanie nie przynosi negatywnych konsekwencji dla innych. Dysponujemy każdą z nich, lecz w różnym stopniu. Te o najwyższej wartości są naszymi siłami sygnaturowymi. Korzystanie z sił sygnaturowych na co dzień podnosi poziom naszej energii, wzmacnia poczucie własnej wartości i poprawia samopoczucie.

Więcej we wpisach: Poznaj swoje siły charakteru,
Siły sygnaturowe – jak z nich korzystać? oraz Siły charakteru w pracy.

Humor (ang. humor)

  • tej sile często towarzyszy: pozytywny nastrój, zdolność do radzenia sobie ze stresem, kreatywność, inteligencja, mniejszy neurotyzm

  • osoby, które charakteryzuje duży poziom humoru wśród swoich sił sygnaturowych często mają też takie jak: inteligencja społeczna, zapał, życzliwość, nadzieja, miłość

  • nadużywanie prowadzi do lekkomyślności i frywolności, zbyt słabe wykorzystanie do przesadnej powagi, optimum to umiejętność obdarzania pozytywnością i radością

  • wykorzystuj tę siłę na co dzień poprzez szukanie okazji do zabawy, żartowania czy przeżywania pozytywnych emocji

  • rozwijaj tę siłę poprzez poprzez prowadzenie przez tydzień dzienniczka, w którym codziennie wieczorem zapiszesz, co zabawnego czy radosnego cię spotkało i w jaki sposób do tego doszło.

Siły charakteru – test online po polsku

Zbadaj bezpłatnie swoje siły sygnaturowe – kliknij w poniższy przycisk lub link i przy rejestracji wybierz język polski.

test siły charakteru
https://www.viacharacter.org/survey/account/register test siły charakteru

Jeśli chcesz przedyskutować ze mną wynik swojego testu, umów się na konsultację: zadzwoń +602 415864 lub napisz.