perspektywa

Perspektywa jako siła charakteru

Perspektywa to siła charakteru związana z mądrością, jest to zdolność przyglądania się rzeczywistości z szerszej perspektywy i przyjmowania różnych punktów widzenia. Choć ty sam możesz nie myśleć o sobie, jako o kimś mądrym, za takiego mają cię twoi przyjaciele. Cenią twój punkt widzenia na różne kwestie i zwracają się do ciebie po poradę.

„Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.”

Henry Ford

Siły charakteru to pozytywne właściwości, którymi odznacza się każdy z nas i mają wpływ na nasze myśli, emocje i zachowanie. Przyczyniają się do naszego wzrostu i rozkwitu, przy czym ich wykorzystywanie nie przynosi negatywnych konsekwencji dla innych. Dysponujemy każdą z nich, lecz w różnym stopniu. Te o najwyższej wartości są naszymi siłami sygnaturowymi. Korzystanie z sił sygnaturowych na co dzień podnosi poziom naszej energii, wzmacnia poczucie własnej wartości i poprawia samopoczucie.

Więcej we wpisach: Poznaj swoje siły charakteru,
Siły sygnaturowe – jak z nich korzystać? oraz Siły charakteru w pracy.

Perspektywa (ang. perspective)

  • tej sile często towarzyszy: dobre starzenie się, satysfakcja z życia, dojrzałosć, zrównoważony temperament, towarzyskość, inteligencja społeczna

  • osoby, które charakteryzuje wysoki poziom perspektywy, wśród swoich sił sygnaturowych najczęściej mają też takie siły jak: inteligencja społeczna, krytyczne myślenie, nadzieja, odwaga, uczciwość (szczerość i autentyczność)

  • nadużywanie prowadzi do apodyktyczności, zbyt słabe wykorzystanie do powierzchownego, płytkiego rozumienia rzeczywistości, optimum to integracja różnych punktów widzenia

  • wykorzystuj tę siłę na co dzień poprzez rozmowy z mądrymi ludźmi – szukaj różnych punktów widzenia, zadawaj pytania, przyglądaj się niuansom

  • rozwijaj tę siłę poprzez rozważenie rozwiązania jakiegoś życiowego problemu biorąc pod uwagę możliwe różnice kulturowe – wyobraź sobie, że podróżujesz po całym świecie zbierając opinie i sposoby rozwiązania od osób, które wyznają różne wartości i patrzą na problem z różnych perspektyw.

Siły charakteru – test online po polsku

Zbadaj bezpłatnie swoje siły sygnaturowe – kliknij w poniższy przycisk lub link i przy rejestracji wybierz język polski.

test siły charakteru
https://www.viacharacter.org/survey/account/register test siły charakteru

Jeśli chcesz przedyskutować ze mną wynik swojego testu, umów się na konsultację: zadzwoń +602 415864 lub napisz.